FLJ – mamy roczek, już zaczynamy sami chodzić!

Banner rocznicowyMówi Jerzy Piotrowicz: Nawet nie wiemy kiedy, ale minął już ponad rok od czasu, kiedy wspólnie z panią Urszulą Kielar prowadzimy razem Fundację Ludzie Jesieni. Wiele się zmieniło od tego czasu. Naprawdę wiele. Myślę, że dzisiaj jest czas, by krótko to podsumować. Bo przecież ta Fundacja, jaką Państwo teraz znacie, rozpoczynała swą przygodę u notariusza, dnia  20.12.2013 r. jako Fundacja im. Świętej Jadwigi. Ciągle jest po niej ślad w internecie, jednak celowo nie zachowałem treści starej strony, a dałem tylko odnośnik do współczesnej, już Państwu doskonale znanej.

Mówi Urszula Kielar, fundatorka:  Fundacja powstała z potrzeby serca i z moich życiowych doświadczeń z osobami chorymi i z niepełnosprawnościami. Położenie podwalin pod realizację marzeń było trudną i poważną życiową decyzją, jednak taka decyzja okazała się jeszcze bardziej ciężka i  wymagająca. Otwarcie innowacyjnego Domu dla Osób Starszych i z niepełnosprawnościami  w Siemianicach,  a także obecnie wdrożenie Systemu WRP było  by niemożliwe bez wsparcia doświadczonego managera. Pana Jerzego.

Mówi Jerzy Piotrowicz: Moje przyjście do Fundacji, człowieka lekko skręconego regułami działania korporacji, zaowocowało długą dyskusją z panią prezeską Kielar. Postanowiliśmy, że zmieniamy wszystko, co tylko się da. Włącznie z nami samymi. Zaczniemy od wypracowywania nowego wizerunku organizacji tak, by być widzianymi na zewnątrz. Widzianymi szeroko zarówno w mediach elektronicznych, jak i w tych „klasycznych”. Zmienimy nazwę na mówiącą o człowieku, ale nie w „święty” sposób. Nie odżegnamy się od ludzkiej wiary i wyznawanych wartości (jest to zawarte w Statucie FLJ), ale będziemy szanować każde przekonania lub… ich brak.

Od września 2015 roku zaczęła działać nowa strona www. Pierwszy wpis był sprawozdaniem z pewnego wydarzenia, w którym uczestniczyliśmy. Przeczytać można o nim tutaj. Potem wspólnie staraliśmy się na bieżąco uaktualniać informowanie naszych Czytelników, co dzieje się wokół FLJ. W końcu, na początku roku 2016 zaczął żyć wymyślony przez nas  i obecnie wdrażany projekt WRP®. O nim już pewnie wiecie, więc nie będziemy nikogo zanudzać.

Mówi Urszula Kielar: By wymienić tylko najważniejsze działania FLJ powiem, że  udało nam się  nawiązać wiele partnerstw, takich ja partnerstwo z Gminą Oborniki Śląskie, partnerstwo z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Diabetyków w Polsce, Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku Atena, z Polskim Związkiem Niewidomych , ze Stowarzyszeniem Klubu Seniora Dziarskie Bractwo, że zrealizowaliśmy  pilotażowy projekt  „Cukrzyca Mity i Fakty”, współfinansowany z Budżetu Gminy Oborniki Śląskie i firmy Organique – Mentora Fundacji. To ogromne, jak na „rocznego oseska” osiągnięcia. 

Do dnia dzisiejszego stronę FLJ otworzono ponad 11700 razy, zaś stronę WRP, współfinansowaną z środków Budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego  – ponad razy 1800. Fanpage na Facebooku miał maksymalny zasięg 19 kwietnia 2016 – kiedy tylko w tym dniu cyferki pokazały 3136 wejść. Wpisując w Google FLJ pojawiamy się już na 4 miejscu. Wpisując tylko „fundacja” – nie ma nas w pierwszej setce. Ale wystarczy do słowa fundacja dodać ludzie bądź ludzi i wychodzi już miejsce odpowiednio ósme  i trzecie – czyli strona pierwsza. Analogicznie WRP. Dając je w okienko wyszukiwania, znajdziemy się na miejscu 31-szym, czyli na stronie czwartej, na jej początku. Ale jeśli wpiszemy „wspomaganie ratownic…” – najwyższe podium! Miejsce 1. Nie ma cię w Googlach na pierwszej stronie – nie istniejesz J. My jesteśmy.

Urszula Kielar i Jerzy Piotrowicz: Rozpoczynamy drugi rok nowej działalności. Sporo sukcesów za nami. Są partnerzy, są wspomagający, jak nasza lokalna Organique pana Tomasza Czarskiego. Są dotacje i ze środowisk gminnych, i wojewódzkich. Jesteśmy rozpoznawalni, a o projekcie WRP® wie już coraz więcej osób. Czas pokaże, czy idziemy dobrą drogą. Po wydarzeniach minionego roku widać, że tak. Mam nadzieję, że publikując kolejnorocznicowy artykuł, gdzieś pod koniec lata 2017 roku, będziemy to robić jak zwykle wspólnie z panią Urszulą Kielar, jako współprowadzący jedną z najbardziej rozpoznawalnych fundacji, wspomagających ratowanie ludzkiego życia w Polsce. Nie tylko poprzez projekt WRP, ale także inne, statutowe działania.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.