Jesień w Fundacji Ludzie Jesieni

Lato mija nieubłaganie. Jeśli chodzi o wydarzenia w FLJ, rzeczywiście działo się mniej. Jak to w wakacje, które zawsze są „martwym” okresem. Czy jednak „przespaliśmy” ten okres? Oczywiście nie. Po prostu letnie słońce rozleniwia  nie tylko nas w Fundacji, ale chyba wszystkich i wtedy obroty silnika spadają 🙂

Jak już Państwa informowaliśmy, w ramach projektu WRP podpisaliśmy pierwszą umowę partnerską z Pogotowiem Ratunkowym w Legnicy. W chwili obecnej czekamy na robocze powakacyjne spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim delegatur wszystkich dolnośląskich placówek medycyny ratunkowej, na którym to spotkaniu zaprezentujemy nasz system.

Lada chwila w ramach programu Carewell w szpitalu Falkiewicza wręczymy jego podopiecznym pierwsze bransoletki.

Oczekujemy na wyniki programu RPO do którego startowaliśmy na wiosnę. Oczywiście nie mamy pewności, ale liczymy na dostanie grantu, który pozwoli nam z marszu wprowadzać WRP na terenie 5 gmin i OPS. Bransoletki, nowe i pięknie wykonane już do nas przyjechały, będą także użyte do celów WRP niezwiązanych z RPO.

Szkolimy się i nabieramy wiedzy w zakresie ochrony danych osobowych. Zasady zmieniają się od 1 stycznia i wszyscy musimy do nich się zastosować. Pani prezeska FLJ Urszula Kielar uczestniczyła miedzy innymi w Konferencji ochrony danych osobowych – aspekty proceduralne (tu znajdziesz więcej materiałów), i szykuje się na następne porcje wiedzy.

W siedzibie Fundacji Ludzie Jesieni powstaje nowe biuro. Oczywiście w całości dostosowane do obowiązujących standardów, wyposażone w zabezpieczenia i monitorowane na bieżąco przez jedną z firm ochroniarskich.

Od 1 października do 6 października będę reprezentował Fundacje w ramach WRP na międzynarodowej konferencji w Edynburgu (stolica Szkocji) w ramach projektu Tittan. Przygotowuję już prezentację opartą na filmach animacyjnych i innych materiałach. Szkolę swój „medyczny” angielski.

Otrzymaliśmy pierwsze z zamówionych sampli bransoletek dla chorych na Alzheimera. Piszemy o tym więcej tutaj, finalna wersja bransoletek będzie nieco zmieniona. Najważniejszym jest, że spełniają one wymóg „niezdejmowalności”.

Lada chwila spodziewamy się wiadomości od pana ministra Tombarkiewicza. O naszym pobycie i rozmowie z panem ministrem pisałem tutaj.

Dzieje się więc sporo. Wracam do komentowania wydarzeń, wracam na facebooka, zaczynamy działać i będziemy z panią prezeską informować Państwa o postępach prac.

Na zdjęciu – kadr ze szkolenia o ochronie danych

Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.