Barwny korowód wielkanocnych stołów

Krzyżówka12 marca 2016 roku, w obornickim OOK odbyła się gminna Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Na wypełnionej po brzegi sali swoje pomysły na dekorację naszych domowych uroczystości przedstawiły wszystkie chyba sołectwa, wiejskie organizacje społeczne, stowarzyszenia. Feeria barw i różnorodność pomysłów zachwycały licznie przybyłych gości, jak zauważyłem, nie tylko z gminy Oborniki Śląskie.

Uznanie budziły śliczne palmy wielkanocne, niektóre wielometrowej wysokości. Oprócz oglądania już na wejściu można było spróbować najróżniejszych ciast, tym smaczniejszych, że domowego wypieku. Nie sposób zliczyć atrakcji przygotowanych na coroczną imprezę. Dość powiedzieć, że organizatorzy przewidzieli także występy. Swoje taneczne umiejętności na scenie OOK zaprezentowały pięknie ubrane na ludowo obornickie dzieci, a ich pierwszy taniec – polonez – zebrał ogromne brawa. Zauważyłem również przedstawicieli Kuraszkowa. I oni prezentowali się okazale w kolorowych, ludowych strojach. Byłem na Wystawie tylko godzinę, ale na brak atrakcji nie można było narzekać. Ci którzy zostali dłużej kibicowali konkursowi na najbardziej okazały Stół Wielkanocny. Laureatem został… Nie będę uprzedzał relacji, która pojawi się niebawem na stronach zarówno OOK jak i UMiG. Dodam tylko, że ja wytypowałem stół Koła Łowieckiego „Krzyżówka”, którego „strzegło” dwóch mundurowych. Okazałych 🙂 Poniżej kilka zdjęć z imprezy.

Taniec 2Taniec 1Stoły 1Stoły 4Stoły 2Stoły 5

Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Jedna odpowiedź na „Barwny korowód wielkanocnych stołów

  1. Anita komentarz:

    Fajnie się ogląda zdjęcia, tekst też ok, ale ani gmina ani OOK tym bardziej, nie podały wyników konkursu. Panie Jerzy – niech je pan opublikuje. Jak widać prywatne media działają szybciej.