Pani Poseł Elżbieta Stępień włącza się w WRP

29 stycznia 2018 roku mieliśmy okazję i przyjemność spotkać się z panią Elżbietą Stępień, posłanką na sejm RP, Wiceprzewodniczącą Komisji Kontroli Państwowej, a także Wiceprzewodniczącą Unii Międzyparlamentarnej. Spotkanie, umówione jeszcze w zeszłym roku było przez nas bardzo oczekiwane.

Weszliśmy do legnickiego biura poselskiego pani posłanki o umówionym czasie. Celem spotkania była prezentacja naszego systemu Wspomagania Ratownictwa Pacjenta WRP®. Następne kilkadziesiąt minut spędziliśmy na intensywnej konwersacji.

Nie ukrywamy, że nasza inicjatywa wzbudziła w pani posłance wielkie zainteresowanie. Staraliśmy się rzeczowo odpowiadać na zadawane pytania. Pokazywaliśmy na „żywych” przykładach działanie bransoletek, wywoływaliśmy opcje w nich zawarte.

Osobnym tematem w całym przedsięwzięciu, który zwrócił uwagę pani Elżbiety Stępień, była inna konstrukcyjnie, dedykowana osobom chorym na Azlheimera lub demencję starczą bransoletka z zamkiem magnetycznym. Z jednej strony uniemożliwia ona choremu samodzielne jej zdjęcie, a z drugiej dostarcza policji, straży miejskiej czy służbom medycznym wystarczających do podstawowej identyfikacji informacji.

Spotkanie było w naszej ocenie bardzo owocne. Co podkreśliła pani posłanka, działa ona ponadpartyjnie, w imię dobrze pojętego interesu społecznego. Ale też z jej ust wyraźnie padła pochwała owego interesu. Pani posłanka wyraźnie dostrzega społeczną przydatność projektu, a w szczególności możliwość skierowania go do ludzi najmniej majętnych.

Tu wydaje się być widoczna rola  gmin i powiatów, chcących zadbać o zdrowie obywateli, szczególnie tych z najmniejszym budżetem. Koszt systemu to pojedyncze złotówki w skali miesiąca. Dobre zrozumienie społecznej odpowiedzialności zarządów jest kluczowe do włączenia się w zainicjowaną przez Fundację Ludzie Jesieni akcją.

Z wielką nadzieją oczekujemy na kolejne, ustalone już na 12 lutego 2018 roku spotkania z panią posłanką Elżbietą Stępień. Mamy jej ustne poparcie dla inicjatywy. Mamy jej zainteresowanie. Deklarację ponadpartyjności w interesie społecznym Obietnicę zwołania lokalnej dla Legnicy konferencji prasowej. I tak rozumiemy działanie poselskie w terenie. Tak jak postępuje pani posłanka rozumiemy wspomaganie inicjatyw organizacji pozarządowych.

Z wielkim zainteresowaniem będziemy śledzić dalszy rozwój wypadków. I oczywiście będziemy na bieżąco informować naszych czytelników o postępach tego – w naszym mniemaniu – cennego spotkania.

Jerzy Piotrowicz

Strona główna

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.