Jabłka i… zarzuty po raz kolejny

20 czerwca 2017 roku w piękny słoneczny dzień około godziny 9.00 na Plac Targowy  zajechał TIR-chłodnia z Grójca. Wiele ton jabłek dla mieszkańców gminy Oborniki Śląskie znów stanęło do dyspozycji chętnych. I tym razem, jak już wielokrotnie, mieliśmy okazję podzielić się darami, które otrzymaliśmy dzięki Fundacji Potrafię Pomóc z Wrocławia. Chcieliśmy rozpocząć zgodnie z komunikatami UMiG Oborniki Śląskie – czyli około 11.00. Ale ponieważ zainteresowanie akcją było większe niż wcześniejsze plany, już krótko po zadokowaniu TIR-a rozpoczęliśmy dzielenie jabłek.Cała akcja trwała tak, jak zwykle. Po południu Plac Targowy był czysty. Chyba ci wszyscy, którzy wiedzieli o jabłkach otrzymali „swoją” skrzynkę. 21 kg.

Szkoda tylko, że kilkoro z uczestników skrytykowało poczynania Fundacji Ludzie Jesieni i UMiG Oborniki Śląskie. Słyszałem osobiście, że oferujemy odpady, że to, co dajemy ludziom jest niedobre. Jednocześnie, kilkadziesiąt minut później ci sami państwo od „odpadów” brali je skrzynkami. Cóż, tak już w życiu bywa.

Słowa uznania należą się, jak zawsze, obu paniom Katarzynom i zawsze uśmiechniętemu panu Damianowi z UMiG, oraz nieocenionej, słyszalnej na cały plac pani Urszuli z Fundacji Ludzie Jesieni.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.