Kolejny szpital i gmina chce wprowadzić WRP

7 grudnia 2016 roku możemy zapisać w historii Fundacji Ludzie Jesieni jako kolejna, ważna data. W Stroniu Śląskim, w tamtejszym Wojewódzkim Centrum Psychiatrii Długoterminowej odbyło się spotkanie w sprawie zastosowania WRP dla mieszkańców Gminy i również dla części pacjentów szpitala. Na zdjęciu od lewej: inspektor d.s. Działalności Gospodarczej i Promocji Gminy Anna Szczepanek,  burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz,   Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim SP ZOZ Joanna Chromiec,  zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim SP ZOZ Krzysztof Stasiak,  referent ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych Joanna Biczysko,  FLJ Urszula Kielar,  pełnomocnik dyrektora Departamentu Zdrowia UM Wrocław Antoni Zwiefka.

Będzie oczywiście banałem, jeśli napiszemy o doskonałej atmosferze zrozumienia i zainteresowania projektem WRP. Ale inaczej nie można tego sformułować. Ponadgodzinne spotkanie zdominował pokaz WRP w skróconej wersji 20-minutowej i dyskusja. A właściwie ciekawe pytania od uczestników i nasze, rzeczowe odpowiedzi. Najwięcej pytań padło od pana burmistrza Zbigniewa Łopusiewicza. Interesował się przede wszystkim możliwością implementacji systemu w gminie tak, by móc obsługiwać również napływających turystów. W Stroniu Śląskim, pięknej miejscowości ruch jest nie tylko zimą. Szlaki narciarskie, ale również atrakcyjna okolica sprawia, że sezon trwa właściwie cały rok. Burmistrz mówił również o brakach sprzętowych w zakresie ratownictwa medycznego. Także pani dyrektorka Anna Szczepanek interesowała się systemem. Podzieliliśmy się z nią wiedzą jak WRP chce u siebie wprowadzić szpital im. Falkiewicza we Wrocławiu.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi ustaleniami co do dalszej współpracy. Ponieważ siłą rzeczy nie podpisywaliśmy jeszcze żadnych dokumentów, nie mogę zdradzić Państwu szczegółów. System WRP wszedł w ostatnią fazę wprowadzania. Mamy nadzieję, jeśli nie będzie sprzeciwu ze strony GIODO, wystartować w I kwartale 2017 roku. Czyli już niedługo 🙂

 

Tagi , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.