UMiG w Obornikach Śląskich oddaje wieżę dla FLJ

SPROSTOWANIE. Szanowni Państwo, zamieszczona poniżej, w dniu 1 kwietnia 2017 roku  informacja jest oczywiście żartem primaaprilisowym. W całości 🙂

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych w UMiG Oborniki Śląskie nastąpiło podpisanie aktu przekazania najwyższego w gminie obiektu na potrzeby Fundacji Ludzie Jesieni. W ten oto sposób położona w Golędzinowie wieża w najbliższych miesiącach zacznie pełnić funkcje systemu nadawczo-odbiorczego dla programu Wspomagania Ratownictwa Pacjenta WRP. Po wielu miesiącach rozmów, podpisaniu dziesiątków umów partnerskich i zmianach dokumentacji geodezyjnej, ten piękny obiekt zostanie zaadoptowany na szczytny cel: ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Na szczycie wieży zostaną postawione dwa maszty radiofonii wysokiej częstotliwości 2,56 Ghz, udostępnionej na nasze potrzeby przez Dolnośląski Okręg Wojskowy. Zgodę na to, wraz ze stosowną koncesją wydała Państwowa Agencja Radiofonii i Telekomunikacji. Od początku roku 2018 system WRP, wspomagany przez Radiową Sieć Nadawczą będzie automatycznie łączył się ze stacją bazową Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu oraz z jednostkami Sztabu Zarządzania Kryzysowego na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Istniejące obecnie bransoletki WRP zostaną wyposażone w moduł łączności aktywnej, który uruchomiony w przypadku zagrożenia zdrowia czy życia pacjenta w błyskawiczny sposób powiadomi odpowiednie służby o lokalizacji chorego oraz o jego medycznej kartotece.

Dzisiejsze doniosłe wydarzenie jest kolejnym kamieniem milowym w historii WRP i Fundacji Ludzie Jesieni. Ufamy, że kolejne informacje o naszym projekcie pozwolą Państwu na coraz lepsze zapoznanie się z ideą pomocy osobom jej potrzebujących.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.