Witam lokalne władze! Potrzebujemy was, ale także waszych pieniędzy – mówi Irena Kowalska. I otrzymuje ogromne brawa

Przemówienia Gospoda8 stycznia 2016 roku, organizowane staraniem reprezentowanego przez panią Irenę Kowalską trzebnickiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych, w Obornickiej restauracji Gospoda odbyło się noworoczno – wigilijne spotkanie PZN i zaproszonych osób. – „Witam państwa serdecznie – mówiła w powitalnym przemówieniu pani prezeska Irena Kowalska – na naszej dzisiejszej, skromnej uroczystości.

Jesteśmy tu by powitać Nowy Rok, by życzyć sobie wszystkiego najlepszego i oczekiwać, że może być tylko lepiej. Widzę że przyszli do nas wszyscy zaproszeni goście (lista gości na końcu artykułu), na czele z władzami powiatu trzebnickiego i gminy Oborniki Śląskie. Jest i pan starosta trzebnicki Waldemar Wysocki, jest burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa, także gościmy pana Sławomira Błażewskiego z powiatu i naszą nieocenioną dyrektorkę OOK panią Halinę Muszak . Cieszę się mogąc was tu widzieć, potrzebujemy władz by funkcjonować, tak samo jak potrzebujemy od tych władz pieniędzy na działalność. Za te słowa pani Kowalska zebrała ogromne brawa.

W dalszej części spotkania przemawiali zaproszeni goście. Właściwie każdy z nich podkreślał, że w dzisiejszych czasach jego życzeniem – i osobistym i do zgromadzonych, ale także dla Polski jest zgoda narodowa i porozumienie, zrozumienie. Te słowa nagradzane były brawami. Również pan Mariusz Kowalczyk, właściciel Gospody i wielki przyjaciel PZN, filantrop i osoba wspierająca inne organizacje, także Fundację Ludzie Jesieni, podziękował za możliwość goszczenia u siebie tylu wspaniałych ludzi. Dodał, że dla niego dzielenie się sobą z innymi jest rzeczą naturalną, bo każde środowisko ma swoje potrzeby, ale też każde środowisko może dać innym coś ot tak, po prostu.

Po oficjalnej części dyrektorka OOK Halina Muszak, zaprosiła gości do wysłuchania pięciopiosenkowego recitalu wychowanków Sekcji Muzycznej Obornickiego Domu Kultury Studio Piosenki . Wszyscy spodziewali się recitalu kolęd – na nie jednak przyszło trochę poczekać. Młodzież z pasją i olbrzymią pasją wykonała cztery polskojęzyczne utwory oraz jeden w wersji angielskiej. Mając dobry słuch muzyczny bardzo wysoko oceniam poziom występu. Może na naszych oczach rodzą się gwiazdy na miarę Steczkowskiej? Z całego serca tego właśnie życzę OOK.Występ Gospoda

Krótko po występie zgromadzeni wraz z księdzem Rafałem Masarczykiem   odśpiewali szereg popularnych i melodyjnych kolęd, po których nastąpiły tradycyjne opłatkowe życzenia. Nie pozostało już nic innego jak oddać się degustowaniu specjałów kulinarnych przygotowanych przez Gospodę (doskonałe paszteciki grzybowe!!!) i rozmowom w kręgach znajomych i przyjaciół. Pod koniec prawie dwugodzinnej uroczystości zaprosiłem wszystkich zgromadzonych do rodzinnego zdjęcia. I efekt macie Państwo poniżej. Zbiorowe Gospoda

Jeżeli ktoś chciałby otrzymać wszystkie fotografie w wersji nieskompresowanej – proszę o maila j.piotrowicz@flje.pl

Tekst i foto Jerzy Piotrowicz, Fundacja Ludzie Jesieni

Lista zaproszonych gości – otrzymana od pani Ireny Kowalskiej:

Elżbieta Lipińska – nowy Prezes Okręgu Dolnośląskiego

Zbigniew Skulski – Wiceprezes Okręgu

Mariusz Kowalczyk – członek nadzwyczajny Koła Trzebnica

Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki i Sławomir Błażewski

Zofia Kaczmarek – dyrektorka PCPR Trzebnica

Arkadiusz Poprawa – burmistrz Obornik Śl.

Halina Muszak – Dyrektorka OOK

Halina Gajowczyk – kierownik Opieki Społecznej

Aleksandra Durkalec –Rzepka –Dyrektorka OSiR

Monika Bojaś – wolontariuszka PZN

Ksiądz Rafał Masarczyk

Zarząd Fundacji Ludzie Jesieni – Prezeska Urszula Kielar i Wiceprezes Jerzy Piotrowicz

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.