XXV sesja Rady Miejskiej – prezentacja WRP

Sesja 1XXV Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich odbyła się w dniu 31 marca 2016 roku. Dla Fundacji Ludzie Jesieni, a właściwie dla projektu WRP® miała ona bardzo duże znaczenie – uzyskaliśmy bowiem możliwość publicznego zaprezentowania naszego projektu. Po odczytaniu przez panią Przewodniczącą porządku obrad i przyjęciu go przez radnych, głos zabrał burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa. Zdał kilkunastominutowe sprawozdanie ze swojej działalności od czasu ubiegłej sesji, zapoznając radnych z odbytymi spotkaniami, podjętymi inicjatywami i całością pracy w urzędzie.

Rozpoczynałem prezentację z lekką tremą – oto przyszło mi stanąć przed Radą mojej Gminy. Już nie jako szef największego zakładu w okolicy, ale jako partner i jako wiceprezes Fundacji Ludzie Jesieni, która obecnie wdraża swój sztandarowy projekt WRP®. Wśród osoób obserwujących spotkanie było sporo znajomych, także lokalni przedsiębiorcy. Razem z panią Urszulą Kielar w napięciu rozpoczęliśmypokaz.

Na samym początku podziękowałem lokalnym władzom za wspieranie idei WRP i pomoc, jakiej nam udzieliły. Pomoc merytoryczną, ale także medialną. Oczywiście podziękowania z naszej strony padły też dla naszego największego przyjaciela – pana Tomasza Czarskiego, prezesa znanej na polskim rynku z naturalnych, ekskluzywnych kosmetyków firmy Organique. To dzięki jego staraniom między innymi pozyskaliśmy fundusze na zastrzeżenie znaku WRP®, to przy jego współudziale i wsparciu niebawem Fundacja Ludzie Jesieni przeprowadzi cykl szkoleń z cyklu Cukrzyca – mity i fakty.

W krótkiej, parunastominutowej prezentacji podkreśliliśmy znaczenie WRP® dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Pokazaliśmy na funkcjonującym przykładzie urządzenia i przedstawiliśmy wspólnie wszystkie „za” i „przeciw” systemu. Tych „przeciw” były raptem 2 punkty. Udało się nam nawiązać z radnymi dialog, padło kilka cennych pytań i uwag, dowodząc, że popularyzacja WRP® dopiero ruszyła, i że jeszcze wiele przed nami. Usłyszeliśmy też uwagę, że przecież to Pudełko Życia, tylko w o wiele nowocześniejszej e-formie, bo nie przypisane do lodówki osoby chorej czy zagrożonej, a wędrujące razem z nią.

Otrzymaliśmy duże brawa. Nie ukrywam, że były one dla nas miłym akcentem na zakończenie pokazu. Już na zewnątrz, w kuluarach, rozmawialiśmy z lokalnymi biznesmenami, na czele z panem Czarskim. Padło wiele miłych słów, ale przede wszystkim padły deklaracje dalszej pomocy i wspierania nas przez Organique. Jeśli plany powiodą się, WRP® ruszy jeszcze w tym roku.

WRP® jest systemem Wspomagania Ratownictwa Pacjenta, funkcjonującym o elektroniczny zapis danych pacjenta i ich dostępność dla wszystkich służb ratunkowych poprzez internet, a także na miejscu zdarzenia udzielania pomocy.

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O Urszula

Jestem, podobnie jak inni, pasjonatką w pomaganiu innym ludziom.

Możliwość komentowania została wyłączona.